Klaaskiudbetoon
Ei leia otsitavat toodet? Kirjelda, mida vajad ja küsi pakkumist.
Ei leia otsitavat toodet? Kirjelda, mida vajad ja küsi pakkumist.
Klaaskiudbetoonist (GFRC – Glass Fiber Reinforced Concrete) fassaadipaneelid pakuvad arhitektidele ja inseneridele erakordselt paindlikku lahendust, mis ühendab betooni tugevuse klaaskiudude kerguse ja elastsusega. Tegemist on komposiitmaterjaliga, mille omadused sobivad suurepäraselt ventileeritava fassaadi süsteemidesse – olgu tegu kõrghoone, avaliku objekti või väiksema eramajaga.
Tänu oma tehnilistele ja visuaalsetele omadustele on klaaskiudbetoon muutunud populaarseks just seal, kus otsitakse kompromissi esteetika, vastupidavuse ja keskkonnasäästlikkuse vahel. See võimaldab luua julgeid ja elegantseid fassaadilahendusi, mis kestavad aastakümneid, säilitades samas minimaalset hooldusvajadust.
Klaaskiudbetoon koosneb tsemendipõhisest segust, kuhu on hajutatult lisatud klaaskiude. See annab materjalile kõrgema paindetugevuse ja pragunemiskindluse, võimaldades samal ajal toota väga õhukesi (nt 13 mm) paneele, mis on kerged, kuid mehaaniliselt vastupidavad. Võrreldes tavapärase betooniga võimaldab see vormida keerukamaid pindu, kurve ja tekstuure – ilma et tuleks ohverdada konstruktiivset tugevust.
Vastupidavus: GFRC talub hästi karmidesse kliimatingimustesse iseloomulikku niiskust, UV-kiirgust, külmakerkeid ja mehaanilisi mõjusid.
Kaal ja paigaldus: Klaaskiudbetoon on kuni kolm korda kergem kui traditsiooniline betoon, mis lihtsustab logistikaprotsessi ja vähendab hoone karkassile avalduvat koormust.
Tulekindlus: Materjal vastab kõrgeimatele tulekindlusnõuetele (nt klass A1), sobides seega ka kõrge riskiga hoonetele või avalikule taristule.
Esteetiline mitmekesisus: GFRC-paneele saab toota erinevates värvitoonides ja pinnaviimistlustes – sile, kare, poorne, betooni looduslik struktuur jne –, mis annab arhitektuurile suurt mänguruumi.
Minimaalne hooldusvajadus: Materjal on määrdumiskindel ja väga hästi ilmastikukindel. Regulaarne hooldus piirdub visuaalse kontrolli ja vajadusel kerge pesuga.
Keskkonnamõju: Tootmine on ressursitõhus, paneelide pikk eluiga ja hilisem taaskasutusvõimalus vähendavad ehitusmaterjalide kogukulu ja ökoloogilist jalajälge.
Klaaskiudbetoon sobib hästi
Uute esindushoonete fassaadidele, kus on oluline materjali visuaalne ja konstruktiivne kvaliteet.
Avalikesse hoonetesse (nt koolid, haiglad, terminalid), kus tulekindlus, vastupidavus ja hooldusmugavus on esmatähtsad.
Elamuarendustesse, eriti kaasaegsetesse kortermajadesse ja eramutesse, kus soovitakse kombineerida looduslikku betooniilmet ja tänapäevast tehnilist lahendust.
Rekonstrueerimisprojektidesse, kus fassaadi renoveerimisel otsitakse kvaliteetset, ent kerget ja kiiresti paigaldatavat alternatiivi.
Klaaskiudpaneelide paigaldatakse tavapärase ventileeritava fassaadi põhimõttel: paneelid kinnitatakse mehhaaniliselt või spetsiaalsete liimide abil aluskonstruktsioonile, jättes õhuvahe isolatsioonimaterjali ja fassaadikatte vahele. See lahendus võimaldab fassaadil hingata, hoiab niiskuse kontrolli all ning aitab reguleerida hoone soojusbilanssi.
Paigaldussüsteemid sobituvad olemasolevate ehitusstandardite ja tootjapoolsete kinnitustarvikutega, mis teeb GFRC lahenduse hästi projekteeritavaks ja lihtsasti monteeritavaks.
Bestor pakub kvaliteetseid klaaskiudbetoonist fassaadipaneele, mille hulgas on näiteks tuntud fibreC Concrete Skin sari. Need paneelid ühendavad minimaalset joont armastava arhitektuuri ja insenertehnilise täpsuse. Valikus on erinevad värvitoonid, standardmõõtmed ning tehnilised lisadetailid.
Klaaskiudbetoon ei ole pelgalt uus materjal – see on uue põlvkonna lahendus hoonete fassaadide kujundamiseks. See sobib arhitektile, kes otsib puhast vormi ja kestvat tulemust, ning insenerile, kes vajab süsteemi, mis toimib konstruktiivselt ja termiliselt. Ka eramajaomanikule tähendab see vähem muret ja rohkem kvaliteeti – aastakümneteks.