Klaaskiudbetoon

Ei leia otsitavat toodet? Kirjelda, mida vajad ja küsi pakkumist.

Sulge filtrid
Otsing
Tootekategooriad

Klaaskiudbetoon

– vastupidav ja visuaalselt mõjus kaasaegne fassaadimaterjal

Klaaskiudbetoonist (GFRC – Glass Fiber Reinforced Concrete) fassaadipaneelid pakuvad arhitektidele ja inseneridele erakordselt paindlikku lahendust, mis ühendab betooni tugevuse klaaskiudude kerguse ja elastsusega. Tegemist on komposiitmaterjaliga, mille omadused sobivad suurepäraselt ventileeritava fassaadi süsteemidesse – olgu tegu kõrghoone, avaliku objekti või väiksema eramajaga.

Tänu oma tehnilistele ja visuaalsetele omadustele on klaaskiudbetoon muutunud populaarseks just seal, kus otsitakse kompromissi esteetika, vastupidavuse ja keskkonnasäästlikkuse vahel. See võimaldab luua julgeid ja elegantseid fassaadilahendusi, mis kestavad aastakümneid, säilitades samas minimaalset hooldusvajadust.

Klaaskiudbetooni erilisus

Klaaskiudbetoon koosneb tsemendipõhisest segust, kuhu on hajutatult lisatud klaaskiude. See annab materjalile kõrgema paindetugevuse ja pragunemiskindluse, võimaldades samal ajal toota väga õhukesi (nt 13 mm) paneele, mis on kerged, kuid mehaaniliselt vastupidavad. Võrreldes tavapärase betooniga võimaldab see vormida keerukamaid pindu, kurve ja tekstuure, ilma tugevust ohvriks toomata.

Tehnilised eelised

  • Vastupidavus: GFRC-paneel talub hästi karmidesse kliimatingimustesse iseloomulikku niiskust, UV-kiirgust, temperatuuride vaheldumist ja mehaanilisi mõjusid.

  • Kaal: Klaaskiudbetoon on kuni kolm korda kergem kui traditsiooniline betoon, mis lihtsustab logistikaprotsessi ja vähendab hoone karkassile avalduvat koormust.

  • Tulekindlus: Materjal vastab kõrgeimatele tulekindlusnõuetele (tulepüsivusklass A1), sobides seega ka kõrge riskiga hoonetele või avalikule taristule.

  • Visuaalne mitmekesisus: GFRC-paneele valmistatakse erinevates värvitoonides ja pinnaviimistlustes – sile, kare, poorne, betooni looduslik struktuur jne –, mis annab arhitektile ulatusliku mänguruumi.

  • Minimaalne hooldusvajadus: Materjal on määrdumis- ja ilmastikukindel. Regulaarne hooldus piirdub visuaalse kontrolli ja vajadusel kerge veepesuga.

  • Keskkonnamõju: Tootmine on ressursitõhus, paneelide pikk eluiga ja hilisem taaskasutusvõimalus vähendavad ehitusmaterjalide kogukulu ja ökoloogilist jalajälge.

Rakendusvõimalused

Klaaskiudbetoon sobib hästi:

  • Uute esindushoonete fassaadidele, kus on oluline materjali visuaalne kvaliteet ja struktuurne tugevus.

  • Avalikesse hoonetesse (nt koolid, haiglad, terminalid), kus tulekindlus, vastupidavus ja hooldusmugavus on esmatähtsad.

  • Elamuarendustesse, eriti kaasaegsetesse kortermajadesse ja eramutesse, kus soovitakse kombineerida looduslikku betooniilmet ja tänapäevast tehnilist lahendust.

  • Rekonstrueerimisprojektidesse, kus fassaadi renoveerimisel otsitakse kvaliteetset, ent kerget ja kiiresti paigaldatavat alternatiivi.

Paigaldus ja sobivus

Klaaskiudpaneelide paigaldatakse tavapärase ventileeritava fassaadi põhimõttel: paneelid kinnitatakse mehhaaniliselt või liimitakse spetsiaalse liimiga aluskonstruktsioonile, jättes õhuvahe isolatsioonimaterjali ja fassaadikatte vahele. See lahendus võimaldab fassaadil hingata, hoiab niiskuse kontrolli all ning aitab reguleerida hoone soojusbilanssi.

Paigaldussüsteemid sobituvad olemasolevate ehitusstandardite ja tootjapoolsete kinnitustarvikutega, mis teeb GFRC-paneelidega fassaadilahenduse hästi projekteeritavaks ja lihtsasti monteeritavaks.

Miks valida just klaaskiudbetoon fassaadimaterjaliks?

GFRC pakub üht kõige paremat tugevuse, kaalu ja loomuliku harmoonia suhet kogu fassaadimaterjalide valikus. Selle omadused muudavad klaaskiudbetooni erakordselt sobivaks just keerukamate arhitektuuriliste lahenduste teostamisel – eriti siis, kui soovitakse hoonele anda omanäolist ilmet ilma funktsionaalsuses järeleandmisi tegemata.

Lisaks paindlikule vormitavusele võimaldab klaaskiudbetoon viimistleda hoone detaile ühtlases stiilikeeles – võimalik on luua nii suuri paneelpindu kui ka väiksemaid aktsente (nt varikatused, nurgad, vertikaalsed detailid), säilitades seejuures visuaalse järjepidevuse.

Akustilised omadused ja heliisolatsioon

Kuigi klaaskiudbetoon ei ole spetsiifiliselt akustiline materjal, võib selle mass ja tihedus koos ventileeritava fassaadi süsteemiga aidata vähendada välismüra levikut hoone sisemusse. Kombineerituna sobiva isolatsioonikihiga pakub GFRC piisavat heliisolatsiooni ka mürarikkas linnakeskkonnas.

UV-kindlus ja värvi püsivus

GFRC pinnaviimistlus säilitab oma algse tooni ja tekstuuri aastate jooksul, ilma et värvikihti oleks vaja aeg-ajalt uuendada. Värvipigmenti lisatakse fassaadipaneelile tootmise käigus ja see tagab et viimistlus ei kooru ega pleeku – ka intensiivse UV-kiirguse tingimustes. Seda on eriti oluline arvesse võtta just lõuna- või läänepoolseid fassaadipindu kavandades, mis on päikesele rohkem avatud.

Ehitusprotsessi efektiivsus

Klaaskiudbetoon suurendab hoone ehitusprotsessi produktiivsust: kuna paneelid valmistatakse tehases mõõtude ja projektiplaani järgi, vähenevad objektipõhised tööetapid ning väheneb ka sõltuvus ilmastikutingimustest. See aitab hoida projekti eelarves ja graafikus, mis on väga positiivne just keerukate ja ajaliselt pingeliste ehitustööde korral.

Klaaskiudbetoon Bestor Grupi tootevalikus

Pakume kvaliteetseid klaaskiudbetoonist fassaadipaneele, mille hulgas on näiteks tuntud fibreC Concrete Skin sari. Need paneelid ühendavad minimaalset joont armastava arhitektuuri ja insenertehnilise täpsuse. Valikus on erinevad standardmõõtmetes paneelid mitmetes värvitoonides ning tehnilised lisadetailid.

Klaaskiudbetoon ei ole pelgalt uus materjal – see on uue põlvkonna lahendus hoonete fassaadide kujundamiseks. See sobib arhitektile, kes otsib uudset lahendust puhta vormi ja kestva tulemusega ning insenerile, kes vajab tehniliselt toimivat fassaadisüsteemi. Ka eramajaomanikule tähendab see vähem muret ja rohkem kvaliteeti – aastakümneteks.

Loe edasi
Scroll to Top