Mööbliplaat
Ei leia otsitavat toodet? Kirjelda, mida vajad ja küsi pakkumist.
Ei leia otsitavat toodet? Kirjelda, mida vajad ja küsi pakkumist.
– kaasaegse siselahenduse põhimaterjal
Interjööri mööbliplaadid on sisearhitektuuris keskse tähtsusega. Need ei ole pelgalt konstruktiivne alus – mööbliplaat määrab ka kasutuse, viimistluse ja kestvuse. Bestori valikus on saadaval erinevad variandid alates läbivarvitud MDF-plaadist ja kõrgsurvelaminaadist (HPL) kuni niiskuskindlate ja põlemisklassiga lahendusteni. Arhitektide ja mööblitootjate jaoks tähendab see mitmekesist tööriistakomplekti, mis sobib nii kodude kui avalike hoonete sisustusse.
MDF-plaadid (Medium Density Fibreboard) on enimlevinud valik minimalistliku ja puhastatud joonega mööbli puhul. Läbivarvitud MDF võimaldab töödelda pinda ilma, et lõikeserv vajaks eraldi kantimist – eriti oluline detailset freesimist vajavates projektides nagu disainriiulid, dekoratiivsed uksed või köögiesipaneelid. Niiskuskindlad MDF-plaadid sobivad ideaalselt vannitubadesse ja teistesse niisketesse ruumidesse.
Melamiinplaadid on praktiline valik seetõttu, et neid on saadaval suure hulga dekoreeritud pindadega – puitimitatsioonidest kuni ühetooniliste, siledate pindadeni. Tänu kiirele paigaldusele ja taskukohasele hinnale on need laialt kasutuses kontorites, kodumööblis ja seinapaneelides.
HPL-plaadid sobivad kasutamiseks seal, kus on vaja suuremat mehaanilist vastupidavust – näiteks tööpinnad, õppeasutused, köögid ja ühiskondlikud ruumid. Kõrgsurvelaminaat on kriimustuskindel ja säilitab oma välimuse ka pikaajalise kasutuse korral. Paljud HPL-põhised mööbliplaadid on lisaks antibakteriaalse töötlusega, mis teeb neist sobiva lahenduse ka meditsiinivaldkonnas.
Plaatide töötlemine nõuab täpsust ja õigete tööriistade valikut. MDF-plaadid on kergesti freesitavad ja lõigatavad, sobides hästi CNC-töötluseks. Küll aga tuleb arvestada servade immutamise või viimistlemisega, et vältida niiskuskahjustusi. Melamiinplaate töötledes on oluline kasutada õigeid lõiketerasid ja kantimisseadmeid – see tagab puhta lõikejoone ja väldib servade murenemist.
Kõrgsurvelaminaat vajab jäigemat kandepinda ning liimimist, mis tagab pikaajalise stabiilsuse. Liimi valik peab vastama nii temperatuuri- kui niiskuskoormusele. Kogemustega paigalduspartnerite kaasamine on soovitatav, eriti kui tegu on projektidega, kus nõutakse kõrget visuaalset kvaliteeti ja detailide täpsust.
Iga materjal reageerib erinevatele tingimustele omal moel. MDF on ühtlase sisemise struktuuriga ja seda saab viimistleda mitmel moel – värvida, lamineerida, spoonida. Melamiin on pinnakõva, ent servade suhtes tundlik. HPL on kõige vastupidavam – nii mehaanilistele kui keemilistele mõjutustele – ja sobib isegi ruumidesse, kus pind puutub regulaarselt kokku tugevate puhastusvahenditega.
Värviliste MDF-ide eelis on materjali läbiv toon, mis võimaldab valmistada keerukaid detaile ilma servakantideta. See sobib hästi ruumidesse, kus soovitakse monoliitse muljega pindu – näiteks galeriidesse, köökidesse või lastesõbralike nurkadega avalikesse ruumidesse.
Mööbliplaadid sobituvad hästi teiste viimistlusmaterjalidega. MDF-i saab viimistleda samas toonis värvitud seinapaneelide või metallprofiilidega. Melamiin ja HPL kombineeruvad hästi klaasi, akrüüli ja isegi betooniga, võimaldades luua erineva karakteriga ruumikeskkondi. Mööbli funktsionaalsuse kõrval toetab plaadivalik ka kogu interjööri loogikat ja materjalidevahelist dialoogi.
Bestori tootevalikust leiab näiteks värvilise MDF-i mitmes paksuses, mis on sobilik nii köögiesipaneelideks kui ka sisseehitatud garderoobisüsteemideks. Samuti pakutakse niiskuskindlaid mööbliplaate, mida saab kasutada tehnilistes ruumides, ning antibakteriaalse töötlusega HPL-kihiga variante, mis sobivad hästi koolidesse ja meditsiiniruumidesse.
Eriprojektide puhul on võimalik tellida materjale täpsete mõõtude ja servatöötlustega, sealhulgas painutatavaid variante või pinnapragunemiskindlaid lahendusi, mis vajavad eri kihi ülesehitust.
Bestor pakub projektipõhist lähenemist – tootevalikut täiendavad logistilised lahendused ja tehniline konsultatsioon. Arhitekt või sisekujundaja saab vajadusel kaasata tehnilise nõustamise juba projekteerimise faasis, et tagada sobiv materjalivalik kasutuseesmärgi ja keskkonnatingimuste põhjal. Kohandatud lõike- ja servatöötlused, valmispaketid ja vajadusel koostöö eritellimusmööblit tootvate partneritega on osa teenusest.