Vedelplast

Ei leia otsitavat toodet? Kirjelda, mida vajad ja küsi pakkumist.

Sulge filtrid
Otsing
Tootekategooriad

Vedelplast – mitmekülgne hüdroisolatsioonilahendus

Vedelplast on kaasaegne, kõrge vastupidavusega kattematerjal, mis kantakse pinnale vedelal kujul ning kõveneb seejärel elastseks, veetihedaks kihiks. Tegu on lahendusega, mis võimaldab luua õmblusteta ja liitekohavaba kaitsekihi erinevatel pindadel – sobib nii uusehituseks kui renoveerimistöödeks. Materjal on eriti hinnatud seal, kus rpinnad on ebastandardsed.

Miks valida vedelplast?

Vedelplastil põhinevad hüdroisolatsioonisüsteemid on paindlikud, keemiliselt vastupidavad ja vastavad ehitustööstuse kõrgetele kestvusnõuetele. See materjal võimaldab töödelda keerulisi ja liikumisalti koormatud pindu, ilma et tekiks vuugikohti, mis võiksid hakata lekkima. Tänu oma omadustele on vedelplastist saanud standardlahendus näiteks lamekatuste remondis, rõdude ja terrasside veetõkkesüsteemides ning vundamentide kaitseks.

Tüüpilised kasutusvaldkonnad

  • Lamekatused ja detailid – sobib nii kogu pinna katmiseks kui ka läbiviikude, servade ja parapettide tihendamiseks. Vedelplasti kasutatakse katuse remonttööde käigus olemasoleva katusekonstruktsiooni eluea pikendamiseks.

  • Terrassid, rõdud ja soklid – tagab veekindluse, eriti avatud ilmastikuoludega pindadel.

  • Sanitaarruumid – kasutatakse aluskattena enne plaatimist või viimistluskattena niisketes ruumides.

  • Vundamendid ja maa-alused konstruktsioonid – kaitseb betooni niiskuse, seente ja pinnasevee eest.

  • Tehnilised rajatised ja tööstuslikud pinnad – sobib kohtadesse, kus on vaja keemiliselt ja mehaaniliselt vastupidavat kaitsekihti.

Omadused ja eelised

  • Ühtlane veekindel kiht – vedelplastiga kaetud pind on täielikult õmblusteta ning takistab vee või niiskuse imbumist isegi mikropraode kaudu.

  • Elastne ja pragunemiskindel – säilitab paindlikkuse ka temperatuurikõikumistes ning sobib liikuvatele aluspindadele.

  • Tugev nakkuvus erinevate aluspindadega – sobib betooni, metalli, keraamiliste plaatide, vana bituumenkatte ja muude ehitusmaterjalide peale.

  • UV- ja ilmastikukindel – ei pragune ega lagune pikaajalisel päikese- või niiskusemõjul.

  • Keemiline taluvus – talub hästi mitmeid leeliselisi ja happelisi aineid, õlisid ja tööstuskemikaale.

  • Lihtne paigaldada – kantakse pinnale pintsli, rulli või pritsi abil. Võimalik kasutada ka iseseisvalt väiksematel töödel.

Paigaldus ja kihitöötlus

Paigaldamisel kantakse vedelplast üldjuhul peale kahes kihis, vajadusel tugevdatakse armeerimiskangaga. Enne pealekandmist peab aluspind olema kuiv, puhas ja stabiilne. Mõned süsteemid nõuavad spetsiaalset krunti, mis parandab nakkuvust. Kuivamisaeg sõltub materjalist ja tingimustest (õhutemperatuur, niiskus), tavaliselt jääb see 2–24 tunni vahele.

Kihipaksus valitakse vastavalt kasutuskohale – näiteks katuste puhul kasutatakse tihti 1,5–2 mm paksust veetõkkekihti, samas kui intensiivse liiklusega pindadel (nt rõdud või tehnilised ruumid) võib olla vajalik tugevdatud mitmekihiline süsteem.

Kasutuskohad

Vedelplast sobib nii professionaalsele ehitajale kui ka teadlikule eratarbijale. See on lihtne ja efektiivne lahendus olukordades, kus soovitakse lihtsat paigaldust ja töökindlust. Tegu on hea valikuga detailsetel või raskesti ligipääsetavatel aladel, kus rullmaterjali paigaldus ei ole võimalik või oleks ebamugav.

Loe edasi
Scroll to Top