Moodulkorstnad

Ei leia otsitavat toodet? Kirjelda, mida vajad ja küsi pakkumist.

Sulge filtrid
Otsing
Tootekategooriad

Moodulkorstnad on tänapäevase ehituse lahutamatu osa, pakkudes paindlikkust, töökindlust ja energiatõhusust

Süsteemide modulaarne ülesehitus võimaldab täpset planeerimist ja lihtsat paigaldust, mis on eriti oluline kiirete ehitusgraafikute ja keerukate arhitektuuriliste lahenduste puhul.​

Moodulkorstnad koosnevad tehasestandarditega valmistatud komponentidest, mis võimaldavad korstnat kohandada vastavalt hoone vajadustele. See hõlmab korstna kõrgust, läbiviike ja kinnitusi, mis kõik on projekteerimisfaasis määratletavad. Süsteemide omavahel sobituvad elemendid vähendavad vajadust kohapealsete erilahenduste järele, mis omakorda lihtsustab paigaldust ja vähendab ootamatusi ehitusprotsessis.​

Moodulkorstnad on projekteeritud tagama stabiilset tõmmet erinevates töörežiimides, olgu selleks märg- või kuivrežiim. Optimeeritud sisepind ja sobiv isolatsioonitase vähendavad kondensaadi teket ning soodustavad suitsugaaside kiiret eemaldamist. See aitab säilitada korstna sisetemperatuuri optimaalsel tasemel, mis on eriti oluline madala energiatarbega hoonetes, kus kütteseadmed töötavad väiksematel võimsustel.​

Moodulkorstnasüsteemid on tavaliselt valmistatud roostevabast või happekindlast terasest, mis tagab vastupidavuse nii kuumusele kui ka korrosioonile. Mitmekihiline konstruktsioon, kus sise- ja väliskest on eraldatud isolatsioonikihiga, suudab hästi taluda nii termilist paisumist kui ka välistingimusi – olgu selleks pakane, sademed või tugev tuul. See muudab moodulkorstnad usaldusväärseks valikuks ka keerukamatesse piirkondadesse, näiteks tuultele avatud mereäärsetesse kruntidesse või kõrghoonetesse.​

Moodulkorstnad on tänapäevase ehituse lahutamatu osa, pakkudes paindlikkust, töökindlust ja energiatõhusust. Nende süsteemide modulaarne ülesehitus võimaldab täpset planeerimist ja lihtsat paigaldust, mis on eriti oluline kiirete ehitusgraafikute ja keerukate arhitektuuriliste lahenduste puhul.

Moodulkorstnad koosnevad tehasestandarditega valmistatud komponentidest, mis võimaldavad korstnat kohandada vastavalt hoone vajadustele. See hõlmab korstna kõrgust, läbiviike ja kinnitusi, mis kõik on projekteerimisfaasis määratletavad. Süsteemide omavahel sobituvad elemendid vähendavad vajadust kohapealsete erilahenduste järele, mis omakorda lihtsustab paigaldust ja vähendab ootamatusi ehitusprotsessis.

Moodulkorstnad on projekteeritud tagama stabiilset tõmmet erinevates töörežiimides, olgu selleks märg- või kuivrežiim. Optimeeritud sisepind ja sobiv isolatsioonitase vähendavad kondensaadi teket ning soodustavad suitsugaaside kiiret eemaldamist. See aitab säilitada korstna sisetemperatuuri optimaalsel tasemel, mis on eriti oluline madala energiatarbega hoonetes, kus kütteseadmed töötavad väiksematel võimsustel.

Moodulkorstnasüsteemid on tavaliselt valmistatud roostevabast või happekindlast terasest, mis tagab vastupidavuse nii kuumusele kui ka korrosioonile. Mitmekihiline konstruktsioon, kus sise- ja väliskest on eraldatud isolatsioonikihiga, suudab hästi taluda nii termilist paisumist kui ka välistingimusi – olgu selleks pakane, sademed või tugev tuul. See muudab moodulkorstnad usaldusväärseks valikuks ka keerukamatesse piirkondadesse, näiteks tuultele avatud mereäärsetesse kruntidesse või kõrghoonetesse.

Moodulkorstna oluline eelis tuleb välja alles aastate möödudes – võimalus hooldada või vajadusel osaliselt uuendada süsteemi ilma, et peaks sekkuma kogu konstruktsiooni ulatuses. Kuna süsteem koosneb ühendatavatest moodulitest, saab riket või kulumist lahendada lokaalselt. Puhastusavad, kondensaadikogurid ja muud elemendid on projekteerimise faasis ette nähtavad ja paigalduses kergesti ligipääsetavad. See tähendab madalamaid hoolduskulusid ning väiksemat sekkumist hoone igapäevasesse kasutusse.

Moodulkorstnad sobivad nii klassikaliste ahjude, kaminapliitide kui ka kaasaegsete katelde ja pelletisüsteemidega. Erinevad läbimõõdud, isolatsiooniklassid ja ühendustüübid võimaldavad süsteemi täpselt seadmega sobitada, ilma keeruliste üleminekuta või vajaduseta luua kohapealseid lahendusi. Sama süsteem võib teenindada nii eramaja kui ridaelamuboksi, sõltuvalt sellest, kuidas see projekteeritakse. Vajadusel on võimalik kasutada ka konstruktsioonilisi kandekinnituslahendusi näiteks katuse läbiviikude või seinale kinnituse korral.

Moodulkorstnasüsteemid vastavad kehtivatele Euroopa standarditele (sh EN 1856-1 ja EN 1443) ning omavad CE-märgistust. Süsteemid on katsetatud ka tahmapõlengu tingimustes ning kuumakindluse osas, mis tähendab, et nende tulepüsivus on dokumenteeritud ja arvestatav juba projekteerimisfaasis. Lisaks tuleohutusele toetab moodulkorstna valik ka energiatõhususe eesmärke – parem põlemine tähendab vähem heitmeid ja puhtamat siseõhku.

Projekteerijad ja insenerid eelistavad süsteeme, mis on end juba tõestanud. Eestis on sageli kasutusel lahendused, nagu BEST-Flue, BEST-UNI ja BEST-THERM – need on tüüpsüsteemid, mille dokumentatsioon, detailid ja tehniline tugi on olemas ning mis sobivad hästi nii standard- kui ka erilahendustega hoonetesse. Need ei ole ainsad võimalused, kuid on näited lahendustest, millega on lihtne arvestada – nii kavandades kui ka ehitades.

Moodulkorstnasüsteemide areng on toonud kaasa ka uusi tehnoloogiaid, mis parandavad nende energiatõhusust ja keskkonnasõbralikkust. Näiteks on uuritud termogeneraatorite kasutamist korstna suitsugaasidest soojuse taaskasutamiseks, mis võimaldab toota elektrit ja vähendada kütusekulu. Sellised lahendused aitavad vähendada hoone energiatarbimist ja süsinikujalajälge.

Lisaks on moodulkorstnasüsteemide tootjad, nagu Schiedel, arendanud välja lahendusi, mis võimaldavad korstna kaudu tuua põlemisõhku otse kütteseadmesse, vältides vajadust eraldi ventilatsioonikanalite järele. See parandab hoone õhutihedust ja energiatõhusust, eriti madala energiatarbega hoonetes.

Moodulkorstnad on kaasaegne, tõhus ja vastupidav valik, mis sobib suurepäraselt nii uutele ehitistele kui ka renoveerimisprojektidele.

Loe edasi
Scroll to Top