Bituumenlaineplaadid
Ei leia otsitavat toodet? Kirjelda, mida vajad ja küsi pakkumist.
Ei leia otsitavat toodet? Kirjelda, mida vajad ja küsi pakkumist.
– soodne ja praktiline katusematerjalilahendus
Bituumenlaineplaadid on taskukohane, usaldusväärne ja lihtsalt paigaldatav katusematerjal, mida kasutatakse laialdaselt nii elamu- kui ka kõrvalhoonete puhul. Plaadid on kaalult kerged ja samas vastupidavad ning lisaks vee- ja ilmastikukindlad. Tänu nimetatud omadustele on need eriti levinud suvilate, saunamajade, kuuride, garaažide aga ka põllumajandus- ja tootmishoonete katusekattena. Kaasaegsed bituumenplaadid on asbestivabad ja keskkonnasõbralikud, pakkudes praktilist lahendust olukordades, kus eelarve, paigalduskiirus ja piisav vastupidavus on võtmetegurid.
Bituumenlaineplaat on lainelise profiiliga katuseplaat, mille valmistamisel orgaanilised kiud (nt tselluloos) immutatakse bituumeniga – viskoosse ja veekindla materjaliga, mis muudab plaadi niiskuskindlaks ja elastselt vetruvaks. Laineline vorm annab plaadile tugevuse ja stabiilsuse, samal ajal kui kerge kaal teeb selle sobivaks ka väiksemate ja kergema konstruktsiooniga hoonete katuste jaoks.
Materjal summutab heli ning ka tugev vihmasadu ei tekita hoones plekk-katusele omast müra. Tänapäevased bituumenlaineplaadid on mittetoksilised, ei sisalda ammu enam asbesti ega muid ohtlikke komponente ning on seetõttu igati turvaline valik nii inimeste kui loomade jaoks (elamud ja loomakasvatushooned).
Taskukohane lahendus
Bituumenlaineplaadid on oma hinnaklassilt üks soodsamaid katusekattematerjale turul. See teeb neist sobiva valiku ka sellistes projektides, kus eelarve on küll piiratud, kuid siiski soovitakse korralikku ja kaitsvat katust.
Lihtne ja kiire paigaldus
Kerge kaal ja lihtne lõigatavus võimaldavad plaate paigaldada kiirelt ja ilma eritehnikata. Katusekatte saab paigaldada ka üksi või väiksema meeskonnaga (olenevalt katuse suurusest) ning paigaldustööd ei nõua keerulist tehnilist oskust.
Vee- ja ilmastikukindlus
Bituumen ei lase vett läbi ning plaatide lainekuju soodustab vihma ja lume äravoolu. Samuti on materjal vastupidav veeaurule, lämmastikule ja metaanile – omadused, mis on eriti olulised loomapidamishoonetes.
Vibratsiooni- ja mürasummutus
Erinevalt paljudest kõvadest katusematerjalidest summutab bituumen vihma ja tuule tekitatud müra, mis loob meeldivama sisekliima nii elamu- kui ka kõrvalhoonetes.
Korrosioonikindlus
Bituumenlaineplaadid ei roosteta ega korrodeeru, mistõttu sobivad need kasutamiseks niiskes või agressiivses keskkonnas – näiteks loomapidamishoones, tallides või välikuurides.
Bituumenlaineplaate kasutatakse peamiselt:
kuuride, garaažide, suvilate ja saunamajade katustel,
põllumajandushoonetes (nt tallide, lautade ja söödaladude katustel),
tootmishoonetes ja väikeäride juures (nt hoidlate ja müügikioskite katustel),
aiandusrajatistel ja varjualustel (nt kasvuhoonete, aiamajade, paviljonide ja auto varjualuste katustel)
ajutiste või hooajaliste katusekonstruktsioonide puhul.
Kuigi bituumenlaineplaadil on palju praktilisi aspekte, on sel ka mõningaid piiranguid:
Madalam eluiga võrreldes teiste levinud katusekattematerjalidega – eriti võrreldes kiudtsement- või kivikatetega.
Mõõdukas vastupidavus mehaanilistele kahjustustele – vananedes võib materjal muutuda hapramaks.
UV-kiirguse mõju – pikaajaline otsene päikesevalgus võib põhjustada pleekimist või mõningast pindmist lagunemist.
Sellest hoolimata kaalub selle taskukohasus ning paigaldamise lihtsus ja kiirus tihti üles võimalikud puudused.
Bituumenlaineplaadid on saadaval tavapärastes katusematerjali toonides – must, pruun, roheline ja punane. Traditsioonilised värvid võimaldavad kohandada katuse sobivaks hoone üldilmega. Bituumenlaineplaate on erinevates mõõtudes ja laineprofiilides, mis teeb materjali sobivaks erineva ulatuse ja kujuga katuste puhul.
Bituumenlaineplaatide paigaldus on suhteliselt lihtne protsess, see nõuab vaid tootja poolt sätestatud paigaldusjuhiste järgimist ja mõningaid ettevaatusabinõusid:
Vältida paigaldust kuumal suvepäeval – bituumenil on oma olemuselt kalduvus pehmeneda kõrgel temperatuuril ja plaat võib deformeeruda.
Järgida tootja juhiseid – oluliseks aspektiks on minimaalne soovitatav katusekalle ning õiged minimaalse ülekatte mõõdud.
Kinnitada plaat korralikult – tavaliselt kasutatakse naelu või spetsiaalseid kruvisid koos tihenditega.
Lõikamine – sobib jämeda teraga elektriline ketassaag. Kui ei ole sobivat elektrilist ketassaagi käepärast, siis saab hakkama ka õlitatud ja jämeda hambaga käsisaega.
Õigesti paigaldatud bituumenlaineplaat võib kesta 15–20 aastat. Kuna aga materjal kipub aja jooksul muutuma rabedaks, on soovitatav kahjustunud plaadid vajadusel varakult välja vahetada – see on lihtne ja kuluefektiivne.
Pakume kvaliteetseid bituumenlaineplaate Corrubit ja Onduline usaldusväärsetelt tootjatelt. Meie valikus on:
erinevad värvitoonid ja laineprofiilid,
vajalikud kinnitusvahendid ja lisatarvikud,
tehniline tugi paigaldus- ja kasutusküsimustes.
Aitame leida lahenduse, mis sobib nii väikese aiamaja kui ka suurema põllumajandusobjekti katuse katmiseks ning pakume mõistlikku hinna ja kvaliteedi suhet, millele saab loota.