Bituumensindel

Ei leia otsitavat toodet? Kirjelda, mida vajad ja küsi pakkumist.

Sulge filtrid
Otsing
Tootekategooriad

Bituumensindel

– paindlik ja kulutõhus katusekattematerjal erinevatele hoonetele

Bituumensindel on kerge, vastupidav ja visuaalselt mitmekülgne katusekattematerjal, mis sobib nii uutele kui ka renoveeritavatele hoonetele. Seda kasutatakse laialdaselt elamu- ja väikeärikinnisvara katustel tänu oma vastupidavusele, traditsioonidele rõhuvale disainile ja kulutõhususele. Materjal pakub head kaitset ilmastiku eest, nõuab minimaalselt hooldust ja võimaldab luua eriilmelisi katuseid ilma liialt suure investeeringuta. Bituumensindel koosneb tugevdatud klaaskiud- või orgaanilisest alusmatist, mis on immutatud modifitseeritud bituumeniga ja kaetud värviliste mineraalsete graanulitega, et pakkuda lisakaitset ilmastikumõjude eest ning anda materjalile soovitud värvitoon.

Mis on bituumensindel?

Bituumensindel on bituumeniga immutatud tugevdatud klaaskiust või orgaanilisest matist koosnev elastne katuseplaat. Selle pealispind on kaetud mineraalsete graanulitega, mis annavad plaadile värvitooni, kaitsevad UV-kiirguse eest ning lisavad pindmise vastupidavuse. Tulemuseks on paindlik, vetthülgav ja mõõtmetelt stabiilne materjal, mida saab hõlpsasti sobitada erinevatele katusepindadele.

Sindlid on saadaval erinevate kuju- ja mustrivariantidena – alates klassikalistest kahekihilistest lehtedest kuni luksuslikku kiltkivikujundust jäljendavate versioonideni. See võimaldab paindlikkust nii visuaalse väljanägemise kui ka tehniliste lahenduste osas.

Bituumensindli omadused ja eelised

1. Hea ilmastikukindlus
Bituumensindel on arendatud vastu pidama põhjamaisele kliimale – materjal talub tugevaid tuuli, lausvihma, lund ja rahet. Tänu elastsusele talub sindel hästi ka temperatuuri kõikumisi ja konstruktsioonide loomulikku liikumist, mis aitab vältida pragunemist või pinnakatte irdumist.

2. Veekindlus ja kaitse lekkete vastu
Bituumensindli tihe pinnakiht ja korrektne paigaldus garanteerivad veekindla kaitsekihi. See takistab niiskuse pääsu katusekonstruktsioonidesse ning pikendab katuse eluiga. Kvaliteetsed sindlid on tavaliselt varustatud isekleepuvate ribadega, mis tihendavad kattuvad servad veel topelt ning tagavad ühtlase veepidavuse.

3. Visuaalne mitmekülgsus
Sindlid on saadaval laias värvi-, mustri- ja tekstuurivalikus, sobides erinevate arhitektuuriliste stiilidega. Bituumensindli struktuur võimaldab seda katusematerjalina kasutada nii klassikalise kui ka modernse ilmega hoonete puhul. Lisaks loovad eri tooni kihilised sindlid katusele sügavust ja varjumängu, mis muudab selle väljanägemise visuaalselt rikkalikumaks.

4. Kulutõhus valik
Kui võrrelda bituumensindlit teiste katusematerjalidega, pakub see üht parimat hinna ja kvaliteedi suhet turul. Materjali enda hind on taskukohane ning tänu lihtsale paigaldamisele vähenevad ka tööjõukulud. Lisaks on sindelkatusel madal hooldusvajadus ja see ei vaja kulukat lisavarustust.

5. Kerge ja paindlik materjal
Bituumensindli kerge kaal ei koorma katusekonstruktsioone – see on eriti oluline renoveerimistöödel, kus kandekonstruktsioonid võivad olla vanemad või piiratud kandevõimega. Materjali elastsus teeb selle sobivaks ka keerukamate katusevormide puhul (nt vintskapid, tornid või kaarjad pinnad).

6. Hea heli- ja soojusisolatsioon
Tänu bituumeni tihedusele ja mineraalgraanulite kihile suudab sindel summutada vihma ja tuule tekitatud müra ning pakkuda täiendavat soojusisolatsiooni. See aitab hoida siseruumides stabiilset temperatuuri ja tagab parema sisekliima.

Paigaldus ja hooldus

Bituumensindlit on võimalik paigaldada ka iseseisvalt, kuid parima tulemuse ja veekindluse tagamiseks soovitatakse kasutada kogenud katusepaigaldajat. Materjal paigaldatakse tavaliselt puidust aluskattele või aluspaanidele ning kinnitatakse spetsiaalsete naelte või klambritega. Tootjad täiendavad bituumensindlit tavaliselt ka isekleepuvate servadega või lisavad juhised kuumliimiga kinnitamiseks.

Oluline on jälgida:

  • soovitavat minimaalset katuse kaldenurka (tavaliselt 12–18°),

  • õiget ülekatet plaatide vahel,

  • täiendava veekindla aluskatte nõuet madalama kaldega katustel.

Hooldusvajadus on minimaalne – piisab regulaarsest visuaalsest kontrollist ja vajadusel üksikute kahjustatud plaatide asendamisest. Lehtede või okste eemaldamine katusepinnalt ja vihmaveerennide korrashoid pikendavad sindelkatuse eluiga.

Tüüpilised kasutusalad

Bituumensindel sobib mitmesuguste katuseprojektide jaoks:

  • Eramud ja ridamajad – sobib hästi nii traditsioonilise kui kaasaegse arhitektuuriga, plusspunktid lisab hea heliisolatsioon,

  • Lisahooned – kuuridele, garaažidele, saunadele ja suvilatele elumaja stiili jätkuna,

  • Äripinnad – väiksemad äriruumid, poed ja teenindushooned kulutõhusalt katuse alla,

  • Renoveerimisprojektid – eriti sobiv vana eterniit- või bituumenkatuse asendamiseks, kuna see on lihtsasti integreeritav olemasolevate katusekonstruktsioonidega ja pakub kiiret visuaalset uuendust.

Bituumensindli eluiga ja garantiid

Kvaliteetselt paigaldatud bituumensindel kestab tavaliselt 20–30 aastat, olenevalt tootjast, ilmastikutingimustest ja hooldusest. Paljud tootjad pakuvad oma toodetele 10–20 aasta pikkust garantiid, mis katab materjalide defektid ja määratud omaduste säilivuse garantiiajaks.

Bestor Grupi bituumensindlite valik

Pakume laia valikut bituumensindleid tuntud tootjatelt, sh:

  • erinevaid värvitoone ja mustreid,

  • ühe- ja mitmekihilisi sindlisüsteeme,

  • vajalikke lisatarvikuid ja aluskatteid,

  • professionaalset nõu toodete sobivuse ja paigalduse osas.

Olenemata sellest, kas vajad sindlit uue kodu, suvila või garaaži katmiseks – aitame leida lahenduse, mis vastab nii funktsionaalsetele kui ka visuaalsetele ootustele.

Loe edasi
Scroll to Top