Kiltkivi katuseplaadid
Ei leia otsitavat toodet? Kirjelda, mida vajad ja küsi pakkumist.
Ei leia otsitavat toodet? Kirjelda, mida vajad ja küsi pakkumist.
Kiltkivi katusplaate on kasutatud sajandeid, et kaitsta kodusid ilmastikumõjude eest. Kiltkivi katusekate annab hoonetele ainulaadse, ajatu välimuse ning on atraktiivne ja eelkõige praktiline lahendus. Kiltkatusekate on tavapäraselt tulekindel ja võib õigesti paigaldatuna kesta kuni sajand ehk 100 aastat, mis teeb sellest hea valiku.
Kiltkivi katuseplaadid tõstavad unikaalsust ja esteetilisust
Kõige levinum kiltkatusetüüp on looduslik kiltkivi, mis on uskumatult vastupidav ja kauakestev ning on saadaval eri toonides ja tekstuurides.
Teine kiltkivist katusekatte tüüp on komposiitkiltkivi. Seda tüüpi kiltkivi valmistatakse erinevatest materjalidest, sealhulgas kiudtsemendist ja plastikust. Komposiitkiltkivi on palju kergem kui looduslik kiltkivi, mistõttu seda on lihtsam paigaldada ja algmaterjalist sõltuvalt kipub see olema ka soodsam.
Looduslik ja komposiitkiltkivi on efektsed materjalid ja neid saab kasutada mitmesuguse välimuse loomiseks. Neid saab kasutada mitmete erinevate katusetüüpide, sealhulgas viilkatuste ja mõnel juhul ka integreereritud fassaadide puhul.
Kiltkiviplaadid on uskumatult tugevad ja suudavad vastu pidada erinevatele ilmastikutingimustele, sealhulgas tugevatele tuultele ja tugevatele vihmadele. Lisaks sellele on kiltkivist katusekate oluliselt kergem tavalisest kivikatusest, mis muudab selle paigaldamise lihtsamaks ja vähendab katuse konstruktsiooni koormust.
Sõltuvalt valitud kiltkivi tüübist võib paigaldusprotsess erineda. Komposiitkiltkivi on kergemad ja lihtsamini paigaldatavad, kuid nende puhul on siiski vaja spetsialisti, kes veendub, et katus on õigesti paigaldatud.
Enne värsket katusekattematerjali paigaldatakse aluskate. Aluskate aitab kaitsta aluskonstruktsioone võimalike veekahjustuste eest, samal ajal kui katusekate aitab katust tuule ja vihma eest tihendada. Seejärel paigaldatakse kiltkivi katusplaadid vastavalt tootja etteantud juhistele ning lõpuks peab paigaldama ka kõik lisakomponendid, näiteks harja- ja otsakatted. See aitab tagada, et katus on täielikult suletud ja ilmastiku eest kaitstud.
Kui teie kiltkatus on paigaldatud, on oluline järgida mõningaid põhilisi nõuandeid, et tagada selle hea seisukord. Esimene samm on regulaarselt kontrollida katust kahjustuste või kulumise märkide suhtes. Lisaks on oluline regulaarselt puhastada kiltkivi plaate, et eemaldada võimalikku mustust, prahti või sammalt. Seda saab teha pehme harja või survepesuriga.
Teine oluline hooldustipp on hoida veerennid ja allavoolutorud prahist puhtad. Ummistunud vihmaveesüsteemid võivad põhjustada vee kogunemist katusele ja vee-erosioon võib kahjustada kiltkiviplaatide kinnitust või aluspinda.