Vahtklaas
Ei leia otsitavat toodet? Kirjelda, mida vajad ja küsi pakkumist.
Ei leia otsitavat toodet? Kirjelda, mida vajad ja küsi pakkumist.
– erakordselt vastupidav ja keskkonnasõbralik isolatsioonilahendus
Vahtklaas on kõrgtehnoloogiline, anorgaaniline soojusisolatsioonimaterjal, mis on tuntud oma erakordse vastupidavuse, stabiilsuse ja keskkonnasõbralikkuse poolest. Tegemist on materjaliga, mis ühendab endas klaasi mehaanilised omadused ja kärgja struktuuri soojapidavuse – tulemuseks on kõrgekvaliteediline toode, mis talub nii niiskust, survet, temperatuuri kui on ühtlasi ajakestlik. Seetõttu on vahtklaas eriti hinnatud suuremahulistes ehitusprojektides, nagu tööstus-, äri- ja infrastruktuuriobjektid, aga üha sagedamini ka energiatõhusust hindavates elamuprojektides.
Vahtklaasi valmistatakse peenestatud taaskasutatud klaasist, millele lisatakse vahtainet ja kuumutatakse seejärel väga kõrge temperatuurini. Tulemuseks on suletud pooridega kärgjas materjal, kus iga pisike mullike on gaasiga täidetud ja klaasiseintega ümbritsetud. Kõige tavalisemat tüüpi kärgklaasisolatsiooni nimetatakse vahtklaasiks. Just see struktuur annab vahtklaasile tema iseloomulikud omadused: kergus, tugevus, niiskus- ja tulekindlus, ning suurepärane soojusisolatsioon. Seda tüüpi isolatsioon on saadaval mitmesuguse kuju ja suurusega, mistõttu seda on lihtne sobitada mis tahes ruumi.
Vahtklaasi ei tohi segi ajada teiste mineraalsete isolatsioonimaterjalidega – tegemist on anorgaanilise, täielikult mittesüttiva ja äärmiselt pikaealise tootega, mis erineb teistest nii keemilise koostise kui ka ehitusfüüsikaliste omaduste poolest.
Vahtklaasil on väga madal soojusjuhtivustegur, mis tähendab, et see suudab hoida stabiilset sisetemperatuuri ning aidata kaasa kütte- ja jahutuskulude märgatavale vähendamisele. Kuigi λ-väärtus ei ole madalaim turul, tagab vahtklaasi struktuur selle, et isolatsiooniomadused püsivad muutumatuna kogu materjali eluea jooksul. Vahtklaas ei vaju, ei lagune ega kaota seetõttu ka aja jooksul oma soojuspidavust.
Üks vahtklaasi unikaalsemaid omadusi on selle täielik veeimavuse puudumine – tänu suletud pooride struktuurile ei ima vahtklaas vett, niiskust ega kondensatsiooni. See muudab vahtklaasi ideaalseks materjaliks isolatsioonikihtides, kus on oht kokkupuuteks veega: näiteks vundamendid, keldriseinad, soklid, tasanduskihid, pöördkatused jne.
Vahtklaas on täielikult mittesüttiv – selle tulekindlusklass on A1 (EN13501-1 järgi), mis tähendab, et see ei põle, ei sula ega levita mürgiseid gaase. See omadus tagab vahtklaasile koha kriitilistes konstruktsioonides, kus tuleohutus on määrava tähtsusega – näiteks evakuatsiooniteed, tehnilised ruumid ja avalikud hooned.
Vaatamata oma kergele kaalule suudab vahtklaas taluda suuri mehaanilisi koormusi. Survetugevus võib ulatuda üle 600 kPa, mis tähendab, et see sobib kasutamiseks koormust kandvates kihtides – näiteks tööstuslike põrandate, parkimismajade sõiduradade või tarindite all, kus isolatsioonimaterjalile esitatakse kõrgeid tugevusnõudeid.
Vahtklaas ei vaju, ei paisu ega kahane – isegi aastakümnete jooksul. See muudab selle ideaalseteks lahendusteks konstruktsioonidesse, kus vajatakse täpset ja pikaajalist toimimist. Lisaks ei vaja vahtklaas kaitset näriliste eest, kuna materjal ei ole elusorganismidele toitainekeskkonnaks ega sobi neile elukohaks.
Tänu oma kärgstruktuurile aitab vahtklaas summutada heli ja vähendada vibratsiooni levikut. Seda omadust hinnatakse eriti tehnoruumide, tööstushoonete ja mehaaniliste seadmete läheduses, kus soovitakse summutada masinate või torustike tekitatud heli.
Vahtklaas on toodetud peamiselt taaskasutatud klaasist (kuni 95%), mis muudab selle tootmise keskkonnasõbralikuks. Lisaks ei sisalda vahtklaas freoone, halogeene ega muid tervist kahjustavaid aineid. Kuna materjal on äärmiselt pika elueaga, on see üks väikseima keskkonnamõjuga isolatsioonilahendusi kogu tema elutsükli jooksul.
Vahtklaasi mitmekülgsus ja stabiilsus teevad sellest sobiva materjali paljude ehitustarindite isolatsiooniks:
Tänu niiskus- ja survekindlusele on vahtklaas ideaalne valik vundamentide soojustamiseks. See ei vaja lisakaitset niiskuse eest, ei kaota oma omadusi isegi pidevas kokkupuutes põhjaveega ja aitab ära hoida külmasildade teket.
Vahtklaas sobib hästi katustele, kus isolatsioonikiht peab taluma vett ja koormust. Pöördkatuse puhul pannakse vahtklaas otse hüdroisolatsiooni peale, sest see toimib ühtlasi mehhaanilise kaitsekihina.
Tänu tugevusele kasutatakse vahtklaasi põrandate all nii tööstushoonetes kui üha enam ka elamutes. Vahtklaas talub suuri staatilisi ja dünaamilisi koormusi ning sobib ka soojuspõrandate alla.
Vahtklaasi kasutatakse sageli ka tehnoruumides, tunnelites, külmhoonetes, tanklates ja muud tüüpi kriitilistes ehitistes, kus on vaja materjali, mis oleks samal ajal tulekindel, niiskuskindel, stabiilne ja ohutu.
Tõsi – vahtklaasi esialgne maksumus on kõrgem võrreldes traditsiooniliste isolatsioonimaterjalidega. Siiski tuleb arvestada selle täielikku elutsüklit: madalad hoolduskulud, pikk kasutusiga (50+ aastat) ja märkimisväärne energiasääst muudavad selle pikaajalises vaates väga tasuvaks valikuks. Lisaks vähenevad ehitusvead ja lisakulud tänu materjali püsivusele ja töökindlusele.
Pakume valikut kvaliteetseid vahtklaasist isolatsioonimaterjale, mis vastavad nii Eesti kui Euroopa ehitusstandarditele.
Meie tootevalikus on eri mõõtude ja survetugevusega vahtklaasplaadid ning meie spetsialistid aitavad valida sobiva vahtklaaslahenduse vastavalt hoone eripärale ja kasutusotstarbele.
Kui otsid isolatsioonimaterjali, mis on püsiv, keskkonnasõbralik, tulekindel ja niiskust taluv, on vahtklaas suurepärane valik. Vahtklaasisolatsioon teenib sind aastakümneid. Investeering vahtklaasi ei ole pelgalt ehitusotsus – see on otsus kestliku, turvalise ja energiatõhusa hoone kasuks.